arkitekti på svenska - Albanska - Svenska Ordbok Glosbe

194

arkitekti på svenska - Albanska - Svenska Ordbok Glosbe

MB dhe DPGJC fton qytetarët që u ka përfunduar afati i vlefshmërisë së kartave të identitetit, të kryejnë sa më parë procedurat për rinovimin e saj. Në zyrat e gjendjeve civile, ka nisur rinovimi i kartave të identitetit dhe pasaportave. Kjo pasi shpërndarja e kartave të identitetit nisi për herë të parë në vitin 2009 dhe sivjet mbaron afati 10-vjeçar i përdorimit të tyre. Karta e identitetit ose pasaporta (për shtetasit e huaj) verifikohet dhe i kthehet qytetarit; (Për shtetasit e huaj Leja e qëndrimit duhet të jetë brenda afateve të vlefshmërisë), mandat pagesën prej 3500 lekë të tarifës së shërbimit për lejedrejtimi (kartoni), Bledar Doracaj: Karta e parë e identitetit e lëshuar nga Autoriteti, daton në mars 2009.

Karta e identitetit rinovimi

  1. Klara gymnasium olofstrom
  2. Intimissimi mina pretty flowers

Prezente me lajmet e saj në agjencitë më të mëdha të botës, ATSH ka filluar të funksionojë menjëherë pas Shpalljes së Pavarësisë, më 28/12/1912. ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, Anadolu Agency, TANJUG, APA e tjerë. ATSH është anëtare me të drejta të plota e EANA-s Portali kërkon plotësimin e të dhënave personale si: emri, mbiemri, atësia, ditëlindja, si dhe kodin e përdoruesit që gjendet në kartën e identitetit. Shërbimi online kërkon një fjalëkalim, që përzgjidhet nga vetë përdoruesi, adresa në e-mail si dhe numri i celularit, në të cilin sapo të klikoni butonin ‘regjistrohu’ do iu dërgohet një kod 4-shifror.

Teksa ishte në zyrën e kompanisë “Aleat” në Njësinë Nr.5 për të tërhequr dokumentin e tij të ri të identifikimit, Çuçi tha se në zgjedhjet e 25 prillit kartat e identitetit janë i vetmi mjet identifikimi për shtetasit me të drejtë Lleshaj thotë se pajisja me kartat e identitetit dhe pasaportat e reja për shumë qytetarë, të cilëve ato u skadojnë në gjysmën e parë të vitit 2019, është një prioritet i rëndësishëm, ndaj shton se qytetarët duhet të informohen për datën e skadimit të dokumenteve, pasi me të lidhet fati i shumë shërbimeve të rëndësishme. Ndërsa priten që t’iu skadojë afati 1.4 milionë kartave të identitetit, Ministria e Brendshme iu bën sërish thirrje qytetarëve që të aplikojnë.

arkitekti på svenska - Albanska - Svenska Ordbok Glosbe

Presidenti Ilir Meta, me anë të një postimi në rrjetet sociale, tregon se sot ka apikuar për kartë të re identiteti. Meta iu bën thirrje qytetarëve, që të rinovojnë kartat e identitetit, pasi është e nevojshme për të votuar. Ministria e Brendshme njofton qytetarët se të gjitha zyrat e Gjendjes Civile ku ka qendra aplikimi për karta ID dhe pasaporta, do të jenë të hapura edhe ditën e shtunë, 9 janar 2021.

Karta e identitetit rinovimi

arkitekti på svenska - Albanska - Svenska Ordbok Glosbe

Formati aktual është elektronik dhe biometrik. Rinovimi i kartave të identitetit, OSHEE ofron sportelet për posterat dhe fletëpalosjet 04-01-2019 Kompania OSHEE ofron sportelet e saj të shërbimit të Kujdesit ndaj Klientit, në të cilat gjenden posterat dhe fletëpalosje me informacionet e nevojshme mbi procesin e rinovimit të kartave të identitetit që po implementohet nga Ministria e Brendshme.

MB dhe DPGJC fton qytetarët që u ka përfunduar afati i vlefshmërisë së kartave të identitetit, të kryejnë sa më parë procedurat për rinovimin e saj. Teksa na ndajnë më pak se tre muaj nga zgjedhjet e 25 prillit, Presidenti Ilir Meta ka aplikuar sot për kartën e identitetit në zyrën e Gjendjes Civile. Përmes një postimi në rrjetet sociale, presidenti iu bën thirrje qytetarëve që të verifikojnë afatin e vlefshmërisë pasi rinovimi i tyre është i Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka aplikuar mëngjesin e sotëm për kartën e re të identitetit në Njësinë 9, ku është e zgjedhur deputete. “Unë kam zgjedhur të jem në një nga zyrat në Njësinë Administrative Nr.9, ku të aplikoj për kartën e identitetit. Rinovimi i kartës së identitetit është një detyrë […] Një situatë e papreçedentë po ndodh me emigrantët shqiptar në Greqi. Problem është bërë rinovimi i kartës së tyre të identitetit.
Valutaväxlaren forex

Karta e identitetit rinovimi

28 Janar 2021 Të gjithë qytetarët që u ka skaduar karta e ID, duhet të paraqiten pranë zyrave të gjendjes civile për ta rinovuar. Duke qenë pak muaj para  Një aplikimi për natyralizim ose Karta e. Veçantë e Identitetit për grekët etnikë. ( ΕDTO). • Pasaporta.

2 Korrik 2020 Linde: Shqipëria, shumë e suksesshme me sistemin e ri të drejtësisë ME PASAPORTE DHE KARTE IDENTITETI, PËR PROCEDURËN E APLIKIMIT opsionin: "Aplikim i formularit për lëshim ose rinovim të pasaportës"; Ja proceduara për të marrë pasaportën dhe kartën e identitetit RINOVIM TË PASAPORTËS” NË SMS DHE E-MAIL JU VJEN LINKU PËR TË REZERVUAR  “Kemi filluar një proces që do të zgjasë gjatë gjithë kësaj jave, për hapjen e zyrave shtesë, në bashkëpunim me kompaninë që prodhon kartat e identitetit në   22 Shkurt 2021 Prezantimi në Komisionin e Sigurisë Kombëtare, i projektligjit për amendimin e kontratës me Koncesionarin për kartat e identitetit Në  3 Janar 2021 Rinovimi / Ripajisja me pasaportë biometrike dhe kartë identiteti për Kur aplikantit i ka skaduar pasaporta biometrike dhe karta e identitetit. 23 Korrik 2019 Zyrat e aplikimit do të jenë të hapura edhe ditën e shtunë.
25000 brutto netto

lars vilks art
vad kostar ett glas vin på restaurang
sterling integrator business process examples
norra italien 222 f kr
systembolaget foretag

arkitekti på svenska - Albanska - Svenska Ordbok Glosbe

Ne ju asistojmë me të gjitha hapat e aplikimit, duke ndërvepruar me ju në transparencë të plotë. Nga ana juaj nevojitet të na siguroni fotografi aktuale me përmasa 4×5 cm, të cilën mund të na e dërgoni me e-mail në mënyrë direkte nga foto studio si dhe pasaporta/karta e vjetër nësë disponohet. Ministria e brendshme thote se eshte gati teknikisht te pajise me karta identiteti dhe pasaporta biometrike te gjithe shtetasit shqiptar Rinovimi i pashaportës, si mund të aplikoj?


De har sina register
us dollar to mexican peso

arkitekti på svenska - Albanska - Svenska Ordbok Glosbe

Radhë të tëra, dyndje në zyra, për pasaportat e reja dhe kartat e identitetit. Herën e fundit që isha në këtë zyrë, në zyrën e lagjes sime, më mori 2 minuta kohë që të bëja zhvendosjen e rezidencës. karta identiteti, skadojne kartat e identitetit, 1,4 milione karta identiteti te skaduara, rinovimi dhe aplikimi per karte identiteti, kreu i gjendjes civile, skadimi i kartave te identietit, aplikimi per rinovimin e kartes se indentitetit. Letërnjoftimi (ose Karta e Identitetit) është dokument zyrtar që shërben për të vërtetuar identitetin, shtetësinë dhe vendbanimin e shtetasve të Shqipërisë.